Cześć !

Dzięki, że jesteś, ściskamy mocno - Marlena i Ola ! :)

sobota, 10 sierpnia 2013

TYCH PRODUKTÓW KONIECZNIE UNIKAJ !

1. ŻELKI, nie mają w sobie żadnych wartości odżywczych, zapewniają energię na bardzo krótko. 100g tego przysmaku dostarcza 343kcal czyli tyle co wypasiony pączek np polany lukrem. Żelki to mnóstwo barwników, gdy zerkniecie na opakowanie znajdziecie tam między innymi E-104, E-122, E-124, E-129, E-133, E-151 .

2.PARÓWKI, najgorsze są te, których mięso oddzielane jest mechanicznie (MOM)
Takie parówki powstają  z resztek mięsa, są to np uszy świnki, języki, szkielety kurczaków lub kawałki kości wieprzowych wrzucanych do maszyny, która wszystko rozdrabnia i przeciska przez specjalne sita tworząc jednolitą masę czyli parówkę .

3.CHIPSY, zawierają mnóstwo konserwantów, barwników,soli, która zatrzymuje wodę w organizmie co prowadzi do wzrostu wagi.

4. VEGETA zawiera glutaminiamin sodu (E621) , zamieńmy tę przyprawę na coś innego i starajmy się doprawiać dania np czosnkiem lub ziołami .  

5.KOLOROWE NAPOJE , 1 szklanka takiego napoju dostarcza nam 150 kcal, kwaśne substancje z kolei uszkadzają szkliwa zębów. Pijąc napoje gazowane czujemy się ociężali, dokuczają nam wzdęcia, przestajemy mieć ochotę na zdrową żywność co prowadzi do niedoboru składników odżywczych.

6. KONSERWY to kości z kawałkami mięsa wkładane do maszyny, która mechanicznie je rozdrabnia , skóry, krowie wymiona i chrząstki są mielone, dodaje się do nich odrobinę mięsa i konserwa jest gotowa do sprzedaży. Nie brzmi to zbyt smacznie , prawda? 

7.ZUPKI CHIŃSKIE hamują głod na chwilę, makaron z zupek produkowany jest z wysokooczyszczonej mąki pszennej. Rafinacja zboża powoduje straty składników, takich jak błonnik, witaminy i składniki mineralne. Co może być zdrowego w zwykłym proszku? NIC .

8.SEREK TOPIONY to 276 kalorii i 21 g tłuszczu w jednym małym opakowaniu, wybierając serki smakowe, np ze szczypiorkiem znajdziemy tam tylko 0,25 % suszonego szczypiorku reszta to tylko chemiczne ulepszacze .
/Marlena

1 komentarz: