Cześć !

Dzięki, że jesteś, ściskamy mocno - Marlena i Ola ! :)

środa, 31 lipca 2013

Pij wodę !


Lubisz wodę? świetnie, sukces gwarantowany ! Ja natomiast od dziecka łapałam się słodkich soków i napoi - szczególnie gazowanych. Tak naprawdę nigdy nie piłam tego płynu, nawet w małych ilościach bo nie znosiłam jej braku smaku . Trafiłam na stronę www.slank.pl , wzięłam udział w misji a jednym z pierwszych zadań była własnie nauka picia wody. Na początek była to 1 szklanka po obudzeniu, potem dwie i tak z kolejnymi dniami szklanka po szklance z grymasem na twarzy nauczyłam się, że woda to samo dobro ! :)Co można pić zamiast wody?
żadne herbatki, kawusie, napoje, soczki nie są wodą ! organizm człowieka składa się z około 80% wody, więc nie myśl, że pijąc pyszny soczek napoisz swój organizm - nie. Ty przyczyniasz się do jego odwodnienia. Zastanów się, czy Twoje kwiaty w doniczkach lub w ogrodzie przeżyłyby na soczkach ? :)

Ile dziennie powinniśmy wypijać wody?
Oblicz to według pewnego schematu
30ml wody na 1kg masy Twojego ciała :)
jeśli ważysz 50 kg = 30ml x 50kg = 1500ml, przy Twojej wadze powinnaś pić 1,5 litra wody dziennie .
Jeśli ważysz więcej, Twoje zapotrzebowanie jest oczywiście większe, musisz sprawdzić sama.

Kupujemy nawilżające kremu do twarzy, wcieramy je codziennie w naszą buźkę, kupujemy odżywki do włosów ale zapominamy o najprostszym sposobie nawilżania - OD ŚRODKA !
Spróbuj - sama zobaczysz , że będziesz czuła się lepiej a Twoje włosy, skóra i paznokcie będą w lepszym stanie. Zacznij jak ja a po jakimś czasie nie będziesz umiała żyć bez wody, no bo przecież ...
  / Marlena

1 komentarz:

  1. Cześć :)
    Ze względu na tematykę Waszego bloga, chciałabym zaprosić Was do udziału w dietetycznym konkursie z okazji urodzin mojego bloga :) http://redandpale.blox.pl/2013/07/Konkurs-6-te-urodziny-bloga.html
    pozdrawiam :)
    Daria

    OdpowiedzUsuń