Cześć !

Dzięki, że jesteś, ściskamy mocno - Marlena i Ola ! :)

wtorek, 30 lipca 2013

Działanie owoców

Wiatm ponowanie KOBIETKI! To znów ja - Ola.
Dziś chciałam wam napisać o wspaniałym działaniu niektórych owoców!
Każda z nas wie, że zawierają cukry, ale mają również wspaniałe MOCE!

Agrest - pektyny, kwasy owocowe oraz skórka zawiera dużo włókien – to walory tego owocu, które sprawiają, że jest on znakomitym środkiem przeciw zaparciom. Pestki agrestu dzięki swemu pęcznieniu, spełniają przy tym dodatkowo rolę środka spulchniającego stolec.

Borówka brusznica (borówka czarne) – podobnie jak spokrewnione z nimi czarne jagody regulują funkcje jelit i zmniejszają płynność treści jelitowej nawet w przypadku ostrych biegunek.

Borówka czarna (czernica, czarna jagoda) – działa antybakteryjnie, jest jednym z najlepszych naturalnych środków antybiegunkowych .
 
Gruszki – medycyna ludowa ceni gruszki jako środek przyspieszający gojenie się ran i przeciw gorączkowy.

Jabłka – medycyna ludowa zaleca duże spożywanie jabłek w przypadku anemi,  reumatyzmie i kamicy oraz uznaje je za środek przeciw gorączkowy.

Jeżyny –sok jeżynowy jest bardzo pomocny przy biegunkach.

Maliny – sok malinowy działa przeciwgorączkowo, a maliny w naturalnej postaci działają rozkurczowo przy schorzeniu dróg żółciowych i są nadzwyczaj lekko strawne. Poza tym wzmagają proces trawienia.

Mandarynki – mieszczą w sobie wiele kwasów owocowych i włókien, dzięki czemu przyśpieszają trawienie.

Morele – panuje pogląd, że przeciwdziałają starzeniu się. Zaleca się je także jako środek regulujący trawienie oraz pomagający zwalczyć ogólne osłabienie, trądzik i chrypkę.

Pomarańcze – są skuteczne przy zaparciach, ponadto zwiększają odporność organizmu i w pewnym stopniu wpływają na obniżenie gorączki.

Porzeczki – usprawniają trawienie, neutralizują substancje toksyczne występujące w jelitach. Czarne porzeczki pomagają również przy schorzeniach reumatycznych i artretyzmie.

Śliwki – są znane z tego, że wzmagają trawienie. U niektórych ludzi mogą jednak powodować wzdęcia, ponieważ na ich skorkach lubią przebywać drobnoustroje, które trudno zmyć. Zalecane SA na schorzenia nerek i wątroby oraz na zwapnianie tętnic.

Truskawki – zachęca się do ich spożywania przy artretyzmie, schorzeniach reumatycznych, kamieniach nerkowych, anemii, chorobach pęcherza, wątroby i stanach gorączkowych.

Winogrona – czerwone i niebieskie winogrona zawierają brawnik, który zapobiega infekcjom jelit, ich kwasy owocowe, pektyny i włókna zapobiegają zaparciom.

Wiśnie i czereśnie – maja działanie przeciw artretyczne oraz przeciwreumatyczne i powodują ogólne wzmocnienie organizmu. Takie efekty dają wszystkie ich odmiany.


Mamy wspaniałe lato - a z tą porą roku idą świeże, soczyste owoce, nasze polskie!
Takie owoce w połączeniu z jogurtem naturalnym odtłuszczonym daje nam pyszny domowy jogurt.
Wystarczy 250 ml dziennie a poczujecie różnice - obiecuje!
Wszyscy się zastanawiają "ale przecież tam są cukry!" - owszem są!
 Nasz organizm potrzebuje dziennej dawki tego cukru, więc lepiej niech to będą owoce niż cukierki czy inne słodycze, prawda?!
Istnieją różne tzw "DIETY" białkowe, w nich chodzi o to, że w czasie stosowanie takiej diety nie można jeść owoców a one dają energię!
Po to są ćwiczenia! Musisz odżywiać się racjonalnie a nie stosować jakies głodówki bo jak juz kilka razy wspominałam to do nieczego nie prowadzi! 


W upalne dni pij proszę dużo wody! To bardzo ważne! Woda wypłukuje toksyny z naszego organizmu!
Życzę wam KOBIETY dużo wytrwałośći i jak największych sukcesów! Bo wszystko jest dla ludzi! :) /
Ola

3 komentarze:

  1. uwielbiam owoce :) szczególnie maliny . a ostatnio chodzi mi po głowie arbuz

    OdpowiedzUsuń
  2. arbuz jest doskonały na upalne dni bo orzeźwia i zapełnia brzuszek na cały dzień :) polecam/ ola

    OdpowiedzUsuń
  3. i jeszcze chciałam dodać że sok z wiśni zapobiega zakwasom po ćwiczeniach :) /ola

    OdpowiedzUsuń